Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada hl. m. Prahy

V botanické zahradě na malebné stráni v Praze Troji naleznete oázu klidu. Rozsáhlé expoziční plochy s dvaadvaceti tisíci druhy rostlin poskytují místa k vycházkám i odpočinku.

5 4 3 2 1 Botanická zahrada hl. m. Prahy 1.5/5 - Hodnocení: 14 www.botanicka.cz

Kontaktní údaje

Trojská 800/196
Praha 7, 171 00
+420 234 148 111
info@botanicka.cz

Kontaktovat

Informace

Nejmladší botanická zahrada v ČR s unikátním tropickým skleníkem Fata Morgana, meditační Japonskou zahradou a historickou vinicí Sv. Kláry nabízí nejen poznání, ale také klidná místa pro odpočinek v přírodě. Botanická zahrada je ideálním místem také pro rodinný výlet. Děti si užijí zábavu s novou dětskou mapou, která je seznámí nejen se zajímavými místními exponáty.

Aktuální novinky a zajímavosti sledujte na Facebooku.Nejmladší botanická zahrada v ČR s unikátním tropickým skleníkem Fata Morgana, meditační Japonskou zahradou a historickou vinicí Sv. Kláry nabízí nejen poznání, ale také klidná místa pro odpočinek v přírodě. Botanická zahrada je ideálním místem také pro rodinný výlet. Děti si užijí zábavu s novou dětskou mapou, která je seznámí nejen se zajímavými místními exponáty. 

Aktuální program

Názory klientů na tuto firmu

 1. jonemartin

  5 4 3 2 1

  Lock repair services in Jacksonville FL systems that keep your home heating supplies perfect all year long. Maintenance plays a key role in ensuring that your heating system stays running smoothly and save your investment.
 2. jonemartin

  5 4 3 2 1

  Lock repair services in Jacksonville FL systems that keep your home heating supplies perfect all year long. Maintenance plays a key role in ensuring that your heating system stays running smoothly and save your investment.
 3. kittydurgans

  5 4 3 2 -1

  I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. cookie clicker slope unblocked
 4. jameskeller240

  5 4 3 -2 -1

  .Microsoft 365 subscribers can always install the latest version of MS Office and get frequent software updates. Microsoft365.com/setup
 5. james

  5 4 3 2 1

  McAfee antivirus is a full threat protection based antivirus program that you can install and activate at Mcafe . You cannot deny that in the present time, antivirus is the necessity of each system due to multiple threats, malware, and viruses. Mcafe.com/activate
 6. Microsoft365.com/setup

  5 4 3 2 1

  Microsoft365.com/setup allows you to download and activate the Microsoft Office setup. Microsoft 365 plans for personal and home provides robust Office desktop apps including Word, PowerPoint, Excel, Outlook, and OneNote.
 7. jeneil

  5 4 3 2 -1

  Hire the best writers for yourself. uk best academic writing services offer you to hire the best UK writers. The writers have the experience of more than seven years in the academic field. They are aware of all the standards of academy.
 8. Rob

  5 4 3 2 -1

  Agriculture and cultivation skills enable us to develop plants that may be lost in nature, Googl
 9. Rose Brooks

  5 4 3 2 1

  If you doubt what to write your argumentative essay about, write the argumentative essay against abortion . This topic is interesting and always remain actual to all generations.
 10. puzzle jigsaw

  5 4 3 2 1

  I have heard that the Botanical Garden of the Capital of Prague is very beautiful, hope to get there soon puzzle jigsaw
 11. puzzle jigsaw

  5 4 3 2 -1

  I have heard that the Botanical Garden of the Capital of Prague is very beautiful, hope to get there soon
 12. johny

  5 4 3 -2 -1

 13. WilliamStephen

  5 4 3 2 -1

  Agriculture and cultivation skills enable us to develop plants that may be lost in nature, which means their plants' assorted variety can be preserved in the nurseries, yet additionally enables us dissertation writing help to think about restoration and recovery of corrupted living spaces.
 14. daxanayep luji

  5 4 3 2 1

  How to easily login outlook 365 on Windows

Váš názor a hodnocení

Comment author